Богемні подорожі не лише по Богемії
по-русски
česky
українською
Vít Kravec logo
Гід по Празі та Чехії Віталій Кравець
Тел: +420720694262
Тел.: +420 721 321 255
Viber: +420 720 694 262

Україномовний гід по Празі та Чехії

на чеському ринку туризму з 2001 року
Logo Vít Kravec
Перейти до контакту

Тематичні екскурсії

Екскурсії в Празі
Про Прагу трохи по-іншому. Кутів погляду є багато. Можна побачити Прагу очима Франца Кафки. Можна згадати про перебування в Празі досі неперевершеного Моцарта та інших композиторів: Бетховена, Вебера, Шопена, Вагнера, Чайковського. Можна поцікавитися які історії розповідають середньовічні домові знаки на празьких будинках. Можна пройтися в місцях, де наука ходила поряд з містикою - згадати діяльність Браге, Кеплера, Ейнштейна, Тесли. Можна подивитися на місто з веж стовежатої Праги, як її бачать голуби, що прогулюються празькими дахами.
Ціни екскурсій
Незалежно від кількості осіб, максимально 20.
Франц Кафка
"Прага не відпустить. Ані тебе, ані мене. Ця матінка має кігті."

Письменник Франц Кафка є в багатьох оглядах незвичною постаттю в історії світової літератури. Є класиком сучасної літератури, хоч не дописав більшість своїх творів. Його вивчають в багатьох країнах світу, але ті народи й країни, до котрих якось був причетний, не вважають його своїм автором. Для чехів він є єврейським письменником, бо мав єврейське походження. Для євреїв він є німецьким письменником, бо писав німецькою мовою. А для німців він є чеським письменником, бо жив в Чехії, хоча навіть досі не всі його твори перекладено чеською. Кафка є однозначно письменником празьким! Він своїм життям в Празі додав своєму рідному славному місту ще трохи більше популярності, хоча сам ціле життя намагався з Праги втекти.
Під час екскурсії пройдемо по можливості в хронологічному порядку по значній частині об'єктів, пов'язаних з життям письменника від місця народження на площі, що в 2001 році отримала його ім'я, до Шонборнського палацу, в котрому Франц Кафка усвідомив, що є невиліковно хворим. Побачимо три споруджені в місті пам'ятники письменнику. Продовжити можете самостійним відвіданням музею Франца Кафки, що був відкритий в 2005 році. Поза нашим маршрутом залишиться будиночок №22 на Золотій вуличці на Празькому Граді, котрий письменник арендував впродовж 8 місяців. Він знаходиться надто далеко від інших обїєктів, щоб туди можна було встигнути. Тай вхід на Золоту вуличку є до 17:00 платний. Ввечері від 17:00 до 20:00 вхід на Золоту вуличку є вільний.
2 год, 60€
Українські пам'ятки в центрі Праги
В центрі міста не є багато українських пам'яток, котрі б вразили своєю красою чи виділялися на фоні знаменитих празьких палаців та храмів. Але Прага зіграла важливу роль в збереженні української інтелігенції в найважчих часах для українців на Батьківщині. В еміграції в Празі продовжувала працювати українська еліта, що була змушена втекти перед червоним терором. Президент Грушевський був почесним членом Чехословацької академії наук, в Празі працював в 1921-1945 року Український Вільний Університет, в Празі був похований поет та автор популярних українських романсів Олександр Олесь. Українці з Галичини були чинні в Празі ще раніше, в часах спільного з чехами життя в складі Австро-Угорщини: як студенти і як викладачі чеських ВУЗів. Декотрі залишили дотепер відчутний слід у місті. Також у політично вільнішій Австро-Угорській державі було вперше надруковано незцензурованого "Кобзаря" Тараса Шевченка.
В зв'язку з потребою переїздів по місту громадським транспортом, буде необхідно купити квиток на трамвай за 32 крони на особу.
2 год, 60€
1000 років історії архітектури
Спеціальна освітня екскурсія на випадок інтересу з боку шкіл з історичною чи мистецькою орієнтацією. Прагу було записано 2 грудня 1992 року до списку ЮНЕСКО, як музей тисячоліття європейської архітектури. За три години екскурсії можна прослідкувати розвиток архітектури від романського стилю аж до сецесії на прикладі найхарактерніших будівель. Екскурсія можлива в літьому сезоні від 1 квітня до 31 жовтня, тому що взимку на жаль деякі об'єкти для туристів недоступні. Не будемо проходити пішки через Карлів міст, ані не дійдемо за цей час разом до курантів. Але побачимо Карлів міст з острова Кампа в ракурсі для багатьох незвичному. Закінчимо поблизу площі Республіки чехословацьким ексклюзивом першої половини XX століття - архітектурою у стилі кубізм. Щоб все встигнути буде потрібно зазадалегідь для швидкого оперативного переїзду приготувати квитки на трамвай за 32 крони для дорослих і за 16 крон для дітей молодших 15 років. На кінці екскурсії можна зробити повторення з роздачею поштових листівок найактивнішим школярам.
Мушу зауважити, що ця екскурсія не підходить для першого знайомства з містом замість оглядової. Ідея цієї пропозиції з'явилася саме в зв'язку з приїздом шкільних груп зі спеціалізованих шкіл, котрим було потрібно забезпечити освітню програму.
2 год, 60€

Екскурсії по Празі та Чехії українською мовою

Tel., Viber, WhatsApp: +420 720 694 262
Назад до змісту