Празька Лорета та бібліотека Страговського монастира - Екскурсії по Празі та Чехії українською

Богемні подорожі не лише по Богемії

Україномовний гід по Празі та Чехії Віталій Кравець

Гід по Чехії
З 2001 року на ринку туризму
+420720694262, korolucha@atlas.cz
+420720694262 korolucha@atlas.cz
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Логотип
Email,  Mobil,  Viber,  WhatsApp
+420720694262
korolucha@atlas.cz
Перейти до контакту

Празька Лорета та бібліотека Страговського монастира

9:30-16:00

Празька лорета
Щорічно понад 120 000 відвідувачів.

Празька лорета
Вхідні квитки: дорослі 180 крон, діти 90 крон і студенти 120 крон.

Празька лорета є одне з найвідоміших паломницьких місць Праги. Опікуються лоретою монахи капуцини. Впродовж XVII-XVIII століть празька лорета поступово розбудовувалася поблизу капуцинського монастира на кошти багатих християнських меценатів. Окрім традиційної для лорет копії святої хижи Діви Марії, в котрій Вона жила з Ісусом в часі Його дитинства, має комплекс будівель празької лорети ще декілька цікавинок. Наприклад, на вежі є годинниковий механізм з дзвіночками, котрий щогодини грає цілими акордами мелодію на похвалу Діві Марії. Механізм годинника з 1696 року дозволяє теж мануально грати на дзвіночках різні мелодії. Найбільше приваблює туристів скарбниця, в котрій окрім інших виробів знаходиться найцінніший ювелірний предмет чеської католицької церкви - велика діамантова монстрація "Празьке сонце". Його виготовлено з 12,5 кг позолоченого срібла і 6222 діамантів.

Бібіліотека Страговського монастира
Понад 200 000 відвідувачів щорічно.

Страговська бібліотека
Вхідні квитки: дорослі 100 крон, діти і студенти 50 крон

Страговський монастир є третім найстаршим монастиром в Празі, і одночасно другим найстаршим в Празі з діючих монастиреів міста. Був закладений в 1140 році. Фундаторами були моравський єпископ Їндржіх Здік та чеський король Владислав І. Монастир належить ордену премонстратів. Засновник цього монашого ордену католицький святий Норберт був перепохований в монастирі, коли місце його першопочаткового спочинку місто Магдебург стало протестантським. На території монастира є доступні туристам деякі вистави й розважальні заклади. Найцікавішою є бібіліотека Страговського монастира. Туристи можуть заглянути до збудованих у XVIII столітті
богословського та філософського залів. Загалом в них знаходиться майже 60 000 книг. Найстаршою книжкою є Євангеліє з IX століття. У філософському залі знаходиться повна збірка першого видання французької енциклопедії, є мініатюрні книги, ботанічні книги з XVII століття. Цікавим є кабінет курйозів, в котрому можна бачити збірку екзотичних представників морської фауни.
Для відвідування інших закладів на території монастира немає потреби супроводу гіда. Це є невелика картинна галерея страговського монастира з картинами переважно релігійного характеру і музей мініатюр, в котрому можна під мікроскопом чи з лупою бачити незвичні цікавинки: написану на волоску молитву "Отче наш...", книжку шириною 0,9 мм, підковану блоху та інше. Тимчасові вистави на різні теми бувають в недіючому храмі Святого Роха з XVII століття. Теж на території монастира знаходиться монастирський пивзавод з рестораном.
1 година, 60€
Можливі екскурсії до цих музеїв
Email,    Mobil,    Viber,    WhatsApp
Назад до змісту