Богемні подорожі не лише по Богемії
Vít Kravec logo
Гід по Празі та Чехії Віталій Кравець
Тел.: +420 721 321 255 ; Вайбер: +420 720 694 262
Тел.: +420 721 321 255
Viber: +420 720 694 262

Україномовний гід по Празі та Чехії

Перейти до контакту

Музеї Праги

Екскурсії в Празі
Інтер'єри Празького Граду
Щорічно майже 2 000 000 відвідувачів інтер'єрів
та понад 7 000 000 відвідувачів екстер'єрів.

В літній час 9:00-17:00. В зимовий час 9:00-16:00.

З квитком за 250 крон можна оглянути Старий Королівський палац, храм Святого Віта, храм Святого Юрія, Золота вуличка, вежа Даліборка.
2 години

З квитком за 350 крон ще додатково можна відвідати виставу "Історія Празького Граду" в романському поверсі Старого королівського палацу з XII століття, Рожмберкський палац і музей історії замкової варти в вежі Мігулка.
3 години

Храм Святого Віта
Чеське слово "град" перекладається українською "замок". Празький Град є празьким королівським палацом, з котрого почалася історія Праги і чеської держави. Понад 1100 років звідси чеські князі, королі та президенти керують чеською державою. Сьогодні це є один з найбільших палацових комплексів Європи. Є багатофункціональним - тут знаходяться офіси президента, храми, парки, ресторани, виставки і музеї, оглядові майданчики. Щоб докладно оглянути всі доступні туристам об'єкти Празького Граду може бути одного дня мало. Тому й квитки на вхід до інтер'єрів дійсні впродовж двох днів. Під час екскурсії зможу підказати нащо найцікавіше звернути увагу, щоб оглянути інтер'єри в розумних часових межах за 2-3 години в залежності від обраного розсягу (з музеєм історії Празького Граду або без нього).

В південні палацові парки Празького Граду і Королівський парк є вхід безкоштовний, але відкриті вони виключно в літньому сезоні від 1 квітня до 31 жовтня.

За додаткову оплату ще 350 крон можна відвідати на другому подвір'ї Празького Граду виставу "Скарбниця храму Святого Віта" зі 139 середньовічними реліквіями та картинну галерею Празького Граду з приблизно сотнею картин: Тіціан, Тінторетто, Рубенс, Кранах та інші.
2-3 год, 60-80€
Єврейський музей міста Праги
Щорічно понад 600 000 відвідувачів.

9:00-16:30 в зимовий час, 9:00-18:00 в літній час. Закрито в суботи і єврейські свята.
Вхідні квитки: Всі об'єкти музею - дорослі 480, діти 320 крон.

Єврейську кладовище, Єврейський музей в Празі
Єврейський музей в Празі було засновано в 1906 році. Є третім найвідвідуванішим культурним закладом в Чеській Республіці. Випереджують його за кількістю відвідувачів лише королівський палац Празький Град та історична будівля празької ратуші. Музей знаходиться в п'яти історичних синагогах і в колишній будівлі погребального братства. Старонова синагога є найстаршою діючою на європейському континенті. В екскурсійний маршрут теж входить найстаріше єврейське кладовище на континенті - з XV століття. На єврейське кладовище до могили славного рабина Лева, творця легендарного Голема, приходять зі своїми проханнями туристи подібно до загадування бажань біля статуї на Карловому мості. В інтер'єрах музею систематизовано тисячі ритуальних і побутових предметів єврейської культури, на прикладі котрих можна познайомитися з історією європейських євреїв від середньовіччя до сучасності, з іудейською релігією, а також з трагедією голокосту. Християнам буде цікаво бачити значну подібність багатьох юдейських обрядів з християнськими. Це свідчить про спільне коріння двох монотеїстичних релігій і про постійне впродовж 2000 років не завжди мирне співіснування двох культур. Музей є одним з найбагатіших на світі в своїй категорії. У власництві музею знаходиться понад 40 000 предметів і біля 100 000 книжок.

Крім Старонової синагоги та єврейського кладовища також відвідаємо наступні об'єкти: Клаузова синагога, Пінкасова синагога, Маізлова синагога, Іспанська синагога.
2,5 години, 70€
Празька лорета і бібіліотека Страговського монастира
9:30-16:00

Празька лорета
Щорічно понад 120 000 відвідувачів.

Празька лорета
Вхідні квитки: дорослі 150 крон, діти і студенти 110 крон, фотографування без штативу 100 крон.

Празька лорета є одне з найвідоміших паломницьких місць Праги. Опікуються лоретою монахи капуцини. Впродовж XVII-XVIII століть празька лорета поступово розбудовувалася поблизу капуцинського монастира на кошти багатих християнських меценатів. Окрім традиційної для лорет копії святої хижи Діви Марії, в котрій Вона жила з Ісусом в часі Його дитинства, має комплекс будівель празької лорети ще декілька цікавинок. Наприклад, на вежі є годинниковий механізм з дзвіночками, котрий щогодини грає цілими акордами мелодію на похвалу Діві Марії. Механізм годинника з 1696 року дозволяє теж мануально грати на дзвіночках різні мелодії. Найбільше приваблює туристів скарбниця, в котрій окрім інших виробів знаходиться найцінніший ювелірний предмет чеської католицької церкви - велика діамантова монстрація "Празьке сонце". Його виготовлено з 12,5 кг позолоченого срібла і 6222 діамантів.

Бібіліотека Страговського монастира
Понад 200 000 відвідувачів щорічно.

Страговська бібліотека
Вхідні квитки: дорослі 100 крон, діти і студенти 50 крон

Страговський монастир є третім найстаршим монастиром в Празі, і одночасно другим найстаршим в Празі діючим монастирем. Був закладений в 1140 році. Фундаторами були моравський єпископ Їндржіх Здік та чеський король Владислав І. Монастир належить ордену премонстратів. Засновник цього монашого ордену католицький святий Норберт був перепохований в монастирі, коли місце його першопочаткового спочинку місто Магдебург стало протестантським. На території монастира є доступні туристам деякі вистави й розважальні заклади. Найцікавішою є бібіліотека Страговського монастира. Туристи можуть заглянути до збудованих у XVIII столітті
богословського та філософського залів. Загалом в них знаходиться майже 60 000 книг. Найстаршою книжкою є Євангеліє з IX століття. У філософському залі знаходиться повна збірка першого видання французької енциклопедії, є мініатюрні книги, ботанічні книги з XVII століття. Цікавим є кабінет курйозів, в котрому можна бачити збірку екзотичних представників морської фауни.
Для відвідування інших закладів на території монастира немає потреби супроводу гіда. Це є невелика картинна галерея страговського монастира з картинами переважно релігійного характеру і музей мініатюр, в котрому можна під мікроскопом чи з лупою бачити незвичні цікавинки: написану на волоску молитву "Отче наш...", книжку шириною 0,9 мм, підковану блоху та інше. Тимчасові вистави на різні теми бувають в недіючому храмі Святого Роха з XVII століття. Теж на території монастира знаходиться монастирський пивзавод з рестораном.
1 година, 40€

Екскурсії по Празі та Чехії українською мовою

Тел.: +420 721 321 255 ; Вайбер: +420 720 694 262
Назад до змісту