Богемні подорожі не лише по Богемії
Vít Kravec logo
Гід по Празі та Чехії Віталій Кравець
Тел.: +420 721 321 255 ; Вайбер: +420 720 694 262
Тел.: +420 721 321 255
Viber: +420 720 694 262

Україномовний гід по Празі та Чехії

Перейти до контакту

Головне меню:

Музеї Праги

Екскурсії в Празі
Інтер'єри Празького Граду
Щорічно понад 1 800 000 відвідувачів інтер'єрів
та понад 7 000 000 відвідувачів екстер'єрів.

В літній час 9:00-17:00. В зимовий час 9:00-16:00.

З квитком за 250 крон можна оглянути Старий Королівський палац, храм Святого Віта, храм Святого Юрія, Золота вуличка, вежа Даліборка.
2 години

З квитком за 350 крон ще додатково можна відвідати виставу "Історія Празького Граду" в романському поверсі Старого королівського палацу з XII століття, Рожмберкський палац і музей історії замкової варти в вежі Мігулка.
3 години

Храм Святого Віта
Чеське слово "град" перекладається українською "замок". Празький Град є празьким королівським палацом, з котрого почалася історія Праги і чеської держави. Понад 1100 років звідси чеські князі, королі та президенти керують чеською державою. Сьогодні це є один з найбільших палацових комплексів Європи. Є багатофункціональним - тут знаходяться офіси президента, храми, парки, ресторани, виставки і музеї, оглядові майданчики. Щоб докладно оглянути всі доступні туристам об'єкти Празького Граду може бути одного дня мало. Тому й квитки на вхід до інтер'єрів дійсні впродовж двох днів. Під час екскурсії зможу підказати нащо найцікавіше звернути увагу, щоб оглянути інтер'єри в розумних часових межах за 2-3 години в залежності від обраного розсягу (з музеєм історії Празького Граду або без нього).

В південні палацові парки Празького Граду і Королівський парк є вхід безкоштовний, але відкриті вони виключно в літньому сезоні від 1 квітня до 31 жовтня.

За додаткову оплату ще 350 крон можна відвідати на другому подвір'ї Празького Граду виставу "Скарбниця храму Святого Віта" зі 139 середньовічними реліквіями та картинну галерею Празького Граду з приблизно сотнею картин: Тіціан, Тінторетто, Рубенс та інші.
2-3 год, 60-80€
Єврейський музей міста Праги
Щорічно понад 600 000 відвідувачів.

9:00-16:30 в зимовий час, 9:00-18:00 в літній час. Закрито в суботи і єврейські свята.
Вхідні квитки: Всі об'єкти музею - дорослі 480, діти 320 крон.

Єврейську кладовище, Єврейський музей в Празі
Єврейський музей в Празі було засновано в 1906 році. Є третім найвідвідуванішим культурним закладом в Чеській Республіці. Випереджують його за кількістю відвідувачів лише королівський палац Празький Град і історична будівля празької ратуші. Музей знаходиться в п'яти історичних синагогах і в колишній будові погребального братства. Старонова синагога є найстаршою діючою на європейському континенті. Екскурсійний маршрут включає теж найстаріше єврейське кладовище на континенті - з XV століття. Подібно, як на Карлів міст до Яна Непомуцького, приходять зі своїми проханнями туристи і на єврейське кладовище на могилу славного рабина Лева, творця легендарного Голема. В інтер'єрах музею систематизовано тисячі ритуальних і побутових предметів єврейської культури, на прикладі котрих можна познайомитися з історією європейських євреїв від середньовіччя до сучасності, з іудейською релігією, а також з трагедією голокосту. Християнам буде цікаво помітити значну подібність багатьох юдейських обрядів з християнськими. Це нагадує про спільне коріння двох монотеїстичних релігій і про постійне впродовж 2000 років не завжди мирне співіснування двох культур. Музей є одним з найбагатіших на світі в своїй категорії. У власництві музею є понад 40 000 предметів і біля 100 000 книжок.

Ще відвідаємо наступні об'єкти: Клаузова синагога, Пінкасова синагога, Маізлова синагога, Іспанська синагога.
2,5 години, 70€
Празька лорета і бібіліотека Страговського монастира
9:30-16:00

Празька лорета
Щорічно понад 120 000 відвідувачів.

Празька лорета
Вхідні квитки: дорослі 150 крон, діти і студенти 110 крон, фотографування без штативу 100 крон.

Празька лорета є одне з найвідоміших паломницьких місць Праги. Опікуються лоретою монахи капуцини. Впродовж XVII-XVIII століть празька лорета поступово розбудовувалася поблизу капуцинського монастира за рахунок багатих віруючих меценатів. Окрім традиційної для всіх закладів цього типу копії святої хижи Діви Марії, в котрій Вона жила з Ісусом в часі його дитинства, має комплекс будівель празької лорети ще декілька цікавинок. Наприклад, на вежі є годинниковий механізм з дзвіночками, котрий щогодини виграє цілими акордами мелодію на похвалу Діві Марії. Механізм годинника з 1696 року дозволяє теж грати на дзвіночках мануально різні мелодії. Найбільше приваблює туристів скарбниця, в котрій окрім інших знаходиться найцінніший ювелірний виробок у власності чеської католицької церкви - велика діамантова монстрація "Празьке сонце". Цей богослужбовий предмет виготовлено з 12,5 кг позолоченого срібла і 6222 діамантів.

Бібіліотека Страговського монастира
Понад 200 000 відвідувачів щорічно.

Страговська бібліотека
Вхідні квитки: дорослі 100 крон, діти і студенти 50 крон

Страговський монастир є третій найстарший монастир в Празі, і одночасно другий найстарший в Празі діючий монастир. Був закладений в 1140 році. Фундаторами були моравський єпископ Їндржіх Здік та чеський король Владислав І. Монастир належить цілу добу свого існування ордену премонстратів. Засновник цього монашого ордену святий Норберт був перепохований в монастирі, коли місце його першого поховання місто Гамбург стало протестантським і перестало вшановувати його пам'ять. На території монастира є доступні туристам деякі вистави та розважальні заклади. Найцікавішою є бібіліотека Страговського монастира. Туристи можуть заглянути в богословський і філософський зали, збудовані у XVIII столітті. Загалом в них знаходиться біля 60 000 книг. Найстаршою книжкою є Євангеліє з IX століття. Є повна збірка першого видання французької енциклопедії, є мініатюрні книги, книги з ботаніки з XVII століття. Цікавим є кабінет курйозів, в котрому можна бачити збірку екзотичних представників морської фауни.
Для відвідування інших закладів на території монастира нема потреби супроводу гіда. Це є невелика галерея страговського монастира з картинами переважно релігійного характеру і музей мініатюр, в котрому можна під мікроскопом чи з лупою бачити незвичні цікавинки: молитва "Отче наш..." написана на волоску, книжка шириною 0,9 мм, підковану блоху та інше. Тимчасові вистави на різні теми бувають в недіючому храмі Святого Роха з XVII століття. Теж на території монастира знаходиться монастирський пивзавод з рестораном.
1 година, 40€

Екскурсії по Празі та Чехії українською мовою

Тел.: +420 721 321 255 ; Вайбер: +420 720 694 262
Назад до змісту | Назад до головного меню