Богемні подорожі не лише по Богемії
по-русски
česky
українською
Vít Kravec logo
Гід по Празі та Чехії Віталій Кравець
Тел: +420720694262
Тел.: +420 721 321 255
Viber: +420 720 694 262

Україномовний гід по Празі та Чехії

на чеському ринку туризму з 2001 року
Logo Vít Kravec
Перейти до контакту

Оглядові майданчики

Самостійно в Празі
Оглядові майданчики, як і парки в Празі, бувають безкоштовні і з платним входом. Безкоштовні місця є на пагорбах в історичному центрі в області Градчан, Празького Граду, на пагорбах Петршін і Летна, на Вишеграді. Платними є декілька доступних туристам празьких веж. Існують оглядові майданчики з більш чи менш дорогими ресторанами, котрі можна рекомендувати для романтичної вечері переважно в літньому сезоні.
Панорама Праги
Безкоштовні оглядові майданчики
Майданчик біля Страговського монастира
На найзахіднішому краї празького заповідника ЮНЕСКО знаходиться третій найстаріший монастир Праги, заснований в 1140 році. Біля монастиря є майданчик з виноградною лозою, з котрого видно переважну більшість історичного центру Праги. Приходити сюди краще в вечірній час, щоб сонце при фотографуванні не світило в об'єктив. На майданчику майже постійно дві дівчини (одна зі Львова, а друга з Криму) продають картини і вручну розмальовані магніти проживаючого в Празі київського художника.

Нові замкові сходи
Місце, з котрого можна найкраще сфотографувати панораму Праги з Карловим мостом посередині. Панорама Малої Страни з цієї точки зору за останні 200 років майже зовсім не змінилася. Самі сходи, до речі, збудовані так, що зверху видно тільки площинки, а знизу лише сходи. Тим мені нагадують знамениті Потьомкінські сходи в Одесі.

Старі замкові сходи
На оглядовому майданчику над Старими замковими сходами є завжди багатолюдно. Тому рекомендую йти вниз не по сходах, а через Святовацлавські виноградники. Їх ворота є поряд зі сходами. Між виноградною лозою в ресторані теж можна насолодитися Прагою зі склянкою місцевого вина.

Вишеград
Фортифікаційні споруди, призначені для захисту міста, що збереглися з другої половини XVII століття на скелях над річкою Влтавою. Під скелями постійно пропливають пароплави. Людей тут буває мало. Багато зелені. Можна почути мелодійні дзвони храму Петра і Павла або відвідати в комплексі Вишеграду цілий ряд інших туристичних об'єктів: храм, кладовище, підземелля, музей, ресторан чи бістро. Мабуть найспокійніший оглядовий майданчик в Празі.

Пагорб Летна
Найкращий вигляд з пагорба є від ресторану "Ганавський павільйон". Звідти добре видно Старе Мнєсто і празький град одночасно, а теж ряди мостів з пропливаючими пароплавами.

Старі палацові сходи Празькі мости Вид з Вишеграду
Вежі в управлінні Музею міста Праги
Жовтень, березень 10:00-20:00, листопад-лютий 10:00-18:00, квітень-вересень 10:00-22:00.
Одна будь-яка з веж окремо: дорослі 120, діти 65, сім'я 300 крон.
Єдиний квиток на всі вежі: дорослі 480, діти 300, сім'я 1100 крон. Дійсний впродовж 8 дніів.
Єдиний квиток на всі вежі, крім Петршінської ("празької ейфелової"): орослі 300, діти 200, сім'я 800 крон.
Купивши єдиний квиток, можете за декілька днів перебування в Празі відвідувати щодня іншу вежу.

Вежа храму Святого Миколая на Малій Страні
З вежі видно головне частину міста Мала Страна. Цікаво, що за соціалізму на вежі знаходилася варта КГБ, що слідкувала за німецьким, американським і італійським посольствами.

Дві вежі на Карловому мості
Достатньо, що вежі збудовані в XII, XIV і XV століттях знаходяться на обох кінцях найстаршого і найгарнішого мосту в Празі. в самій середині заповідника ЮНЕСКО.

Порохова брама
Звідси не є найкращий вигляд. Тому, щоб привабити відвідувачів два поверхи вежі переважно займають якісь вистави. Рекомендую, якщо вас теж зацікавить тема вистави.

Петршінська вежа
Найвище розміщене місце, з котрого можна побачити Прагу. Вежа була збудована на кошти членів Клубу чеських туристів ще в 1891 році, як одна з прикрас міста на проведення в цьому році міжнародної промислової вистави. Ідея з'явилася від захоплення на два роки старшою і у п'ять разів вищою паризькою вежею архітектора Ейфеля. З міста до вежі можна доїхати на фунікулері від зупинки Уєзд (Ujezd). Там зупиняються №№ 9, 12, 22. Дуже рідко при винятковій чистоті повітря, переважно після короткочасних нічних гроз в літню пору, можна з Петршінської вежі побачити гору Снєжка на північній границі Чехії.

Дзвіниця Святого Миколая Карлів міст Петршін
Інші вежі
Південна вежа храму Святого Віта
В літньому часі 9:00-18:00, в зимовому часі 9:00-17:00.
150 крон.
Щоб на неї дістатися, потрібно здолати пішки 293 сходини. З захворюваннями серця чи органів дихання краще від цієї пригоди відмовитися. Але хто піде на вежу, той не тільки побачить Прагу і безпосередньо зблизька Празький Град, але ще пройде повз найбільший чеський дзвін, що важить 16 тон! Висить всередині вежі, дзвонять у нього щонеділі опівдні і на великі свята. Виготовив його в XVI столітті майстер Томаш Ярош.

Вежа міської ратуші на Староміській площі
Вівторок-неділя 9:00-22:00, в понеділок 11:00-22:00.
Дорослі 110, діти 70, сім'я 210.
Єдина оглядова вежа, на котру можна піднятися ліфтом, а не треба йти пішки по сходах! Знаходиться в самому серці міста Праги в комплексі будови ратуші. Обходячи довкола оглядову галерею вежі можна заповідник ЮНЕСКО бачити і фотографувати з центру у всіх напрямках.

Дзвіниця Святого Віта Вежа празької ратуші
Ексклюзив: ресторан готелю У Принца на Староміській площі
Вигляд на дахи з ресторану У принца
Ресторан знаходиться на даху ресторану на рівні празьких дахів. Безпосередньо поряд куранти на ратуші, видно на горизонті Празький Град. Дуже романтичне місце, красиве вдень і ввечері. За вхід платити непотрібно. Але ціни в меню ресторану є з категорії дорожчих.  

Екскурсії по Празі та Чехії українською мовою

Tel., Viber, WhatsApp: +420 720 694 262
Назад до змісту