Богемні подорожі не лише по Богемії
по-русски
česky
українською
Vít Kravec logo
Гід по Празі та Чехії Віталій Кравець
Тел: +420720694262
Тел.: +420 721 321 255
Viber: +420 720 694 262

Україномовний гід по Празі та Чехії

на чеському ринку туризму з 2001 року
Logo Vít Kravec
Перейти до контакту

Самостійно в Празі

Самостійно в Празі
Транспорт
Чеський трамвай Шкода
Як користуватися громадським транспортом в Празі? Де купити квитки? Як зорієнтуватися в розкладі руху трамваїв? Як замовити таксі? Тут знайдете відповіді на ці питання. Не бійтеся скористатися в празі громадським транспортом. Якщо не поспішаєте на пожежу, є зайве тратитися на таксі. На міському транспорті, як і в архітектурі, відчуєте відтиск безперервної давньої традиції. Перший громадський маршрутній трамвай виїхав на вулиці міста 23 дистопада 1875 року. Його потужність була однин живий коник на вагон. Від тоді транспортна система вже 140 років вдосконалюється.
Галереї
Готична статуя з монастира Святої Анежки
Національна картинна галерея в Празі є мало розрекламована. Можливо, це недолік менеджменту галереї. А можливо навпаки, заради охорони робіт цінних майстрів працівники державою фінансованої галереї бажають її зберегти як храм мистецтва, не перетворюючи у туристичний кіоск. В кожному випадку серед спеціалістів, на відміну від широкого загалу, є галерея добре відома. Безперервно в ній можете бачити поодиноких англомовних і французькомовних відвідувачів, часом гостей з Японії та інших країн. Дехто з них користується можливістю фотографувати картини без спалаху. Інші, довго стоячи перед картинами, роблять якісь помітки в своїх блокнотах. Щоб оглянути цілу Національну галерею в Празі, буде потрібно переїжджати в різні кінці історичного центру міста. Національна галерея знаходиться в п'яти різних будівлях. В кожній виставлено інший період мистецтва. Крім національної галереї в Празі ще є галерея Празького Граду з цікавою колекцією італійського мистецтва епохи відродження, галерея міста Праги, галерея Страговського монастиря.
Музеї
Експонат музею декоративно-прикладного мистецтва в Празі
Національний музей - найвідвідуваніший музей в Празі. На жаль найцікавіша експозиція в історичній будівлі музею є закритою на ремонт щонайменше до 2018 року. Будівля, збудована в 1890 році на Вацлавській площі за проектом архітектора Шульца у вигляді палацу в стилі псевдоренесанс, була лише двічі косметично ремонтована після нацистського обстрілювання в 1945 році і після обстрілювання радянськими танками в 1968 році. За 120 років історії музейної будівлі зараз проходить перший капітальний ремонт. Для відвідувачів залишаються відкритими інші експозиції національного музею за іншими адресами - історія XX століття, етнографічна вистава, музей індіанської культури, історичні музичні інструменти, вистави композитора Б. Сметани, композитора А. Дворжака, кам'яних скульптур XI-XIX століть. В музеї міста Праги виставлені історичні предмети, пов'язані з історією чеської столиці. Також виставлено модель міста Праги з XIX століття. В Празі можна відвідати цікавий технічний музей, і незвичні музеї - сексу, каналізацій, іграшок та інші.
Що купувати
Чеський порцелян
Пропонувати купівлю в Чехії автомобіля "Шкода" чи чеської зброї нема сенсу. Якість цього товару є світового рівня, але його перевезення через границю пов'язано зі спеціальними митними правилами. Тому підкажу, які дрібніші речі можна купити: чеський текстиль, алкогольні напої, солодощі, скло, кришталь, порцелян, ювелірні вироби з чеським гранатом та інше. Список чеських товарів на цьому сайті не є повний. Може бути продовжений. Якщо якась чеська фірма-виробник має власний офіційний магазин в Празі, то на сайті знайдете його адресу. Якщо якась фірма не має власного магазину в Празі, то ніяких адрес магазинів приватних роздрібкових продавців не вказую.
Торговельні центри
Траплялося, що, живучи поблизу величезного торгівельного центру, мої клієнти розпитували, як добратися до меньшого торгівельного центру на протилежному кінці міста тільки тому, що хтось зі знайомих там був і їм порекомендував. Товари і ціни у глобалізованому світі у всіх торгівельних центрах приблизно однакові. Ця сторінка вам поможе знайти найближчий до вашого готелю великий магазин. На сайтах всіх торгівельних центрів знайдете і списки всіх в них розміщених магазинів.
Напої і продукти
Різновиди Бехеровки
Існує біля двох десятків більш чи менш відомих в цілій Європі напоїв і продуктів харчування, котрі мають походження з території Чеської Республіки і є реєстрованими в Євросоюзі чеськими продуктами. Це своєрідні сири, ковбаси, солодощі, Бехеровка, сливовиця та інше. Є навіть продукти з 800-літньою традицією.
Чеська кухня
Свинячі реберця
Перше, що дивує туристів в чеських ресторанах, - великі порції за помірні ціни. В ресторанахсереднього рівня можна пообідати і випити пива в перерахунку за 10 євро. В дешевших навіть за 5 євро. Якщо бажаєте прожити справжнє кулінарне свято, можна відвідати заклад, де за 80 євро запропонують кілька різних блюд з коментарем. Або можна відвідати єдиний заклад, де чеський кухар був оцінений зіркою славного рейтингу ресторанів Мішелін. З дітьми буде цікавіше і дешевше відвідати кондитерські, до котрих ходять місцеві. Лише не шукайте в них празький торт. Торт з такою назвою в Чехії не існує.
Пивзаводи
Чеське пиво
Після Оксамитової революції по 41 роках влади комуністів в Чехії було знову дозволено приватне підприємництво. Поступово почали з'являтися мініпивзаводи-ресторани, що готували пиво виключно для споживання в ресторані на місці виробництва. Чеською мовою пиво називають "текучим хлібом чеського народу". Про приготування пива чеською мовою кажуть, що його "варять", як і буд-яку іншу їжу. Попит на продукцію мініпивзаводів був зпочатку лише серед туристів, бо чехи вже від них відвикли. Але з поступовою комп'ютеризацією виробництва на великих пивзаводах і чеські любителі пива поступово надають перевагу мініпивзаводам, що хоч мають трохи дорожче пиво, але готують його традиційним старовинним способом. Найрозширеніший в Чехії і в світі є чеський спосіб виробництва ячмінного пива Пілз (Пілзнер). Мініпивзаводи пілзнером не обмежуються і сміло експериментують зі своїми власними рецептами.
Парки
Празькі парки
Крім архітектури в Празі є приємна можливість насолодитися двома ботанічними садами і багатьма палацовими парками. Деякі парки, поступово міняючи своє призначення, формувалися на протязі століть. Найстарший сад у Празі був заснований у XIV столітті, а найстарший палацовий парк у 1536 році. Більшість парків доступні пражанам і туристам безкоштовно. В деяких парках вас потішать павичі на газонах і золоті рибки в озерцях. Але, щоб заглянути до декотрих з гарніших, потрібно заплатити за вхідні квитки.
З дітьми
Музей іграшок в Празі
Можливостей провести час в Празі одночасно цікаво для себе і для дітей є безліч: квітучі парки з павичами і "золотими" рибками, п'ятий найкрасивіший на світі зоопарк, музей іграшок з тисячами ляльок Барбі, плавання на катамаранах поміж лебедями на річці Влтаві, ігрові майданчики для найменших дітей, парк динозаврів на даху торгівельного центру та багато іншого.
Оглядові майданчики
Празькі вежі, оглядові майданчики
Оглядові майданчики, як і парки в Празі, бувають безкоштовні і з платним входом. Безкоштовні місця є на пагорбах в історичному центрі в області Градчан, Празького Граду, на пагорбах Петршін і Летна, на Вишеграді. Платними є декілька доступних туристам празьких веж. Існують оглядові майданчики з більш чи менш дорогими ресторанами, котрі можна рекомендувати для романтичної вечері переважно в літньому сезоні.

Екскурсії по Празі та Чехії українською мовою

Tel., Viber, WhatsApp: +420 720 694 262
Назад до змісту