Богемні подорожі не лише по Богемії
Vít Kravec logo
Гід по Празі та Чехії Віталій Кравець
Тел.: +420 721 321 255 ; Вайбер: +420 720 694 262
Тел.: +420 721 321 255
Viber: +420 720 694 262

Україномовний гід по Празі та Чехії

Перейти до контакту

Головне меню:

Прага докладно

Екскурсії в Празі
Сьогоднішній історичний центр Праги є найбільшим міським заповідником ЮНЕСКО на світі, тому що не обсягує одне місто, але чотири середьовічні міста. Разом ці міста в XIV столітті складали третю найбільшу за площею метрополію Європи після Константинополю та Риму. Кожне чотирьох міст з'явилося в інший час з інших причин, тому до певної доби вони мали трохи відмінний соціальний та етнічний склад, і навіть мали свої власні ратуші та способи міської самосправи. Наприклад, всередині Старого Міста знаходилася одна з найвизначніших єврейських комуніт на континенті, а в Градчанах з XVI століття більшу частину території міста займали палаци шляхти. Тому що чотири адміністративно відокремлені міста фактично завжди складали територіально одну метрополію, королі Карел IV та Владислав Ягеллон намагалися сполучити самосправу до одного уряду ще в середньовіччі. Вдалося це зробити аж в епосі просвітництва та абсолютизму імператорові Йозефу ІІ Габсбургові. Трохи інший статус мав Вишеград, котрий короткий час був окремим містом, але його статус впродовж тисячоліття змінювався від головної королівської резиденції до простої військової фортеці.
Тож власне, якщо всюди у світі проводиться одна екскурсія по одному середньовічному місту, то в Празі за цією логікою є історичний та архітектурний потенціал для чотирьох повноцінних оглядових. Наприклад, наймолодше закладене в 1348 році Нове Місто має розлогу 3,6 кв. км. та найстарші об'єкти ще з ХІ століття.
Градчани3 год80€ за екскурсію
Старе Місто3 год
80€ за екскурсію
Мала Страна3 год80за екскурсію
Нове Місто3 год80за екскурсію
Вишеград3 год
80 за екскурсію
Градчани та Празький Град
Страговська бібліотека
Місто Градчани закладене в 1320 році відрізняється від інших празьких міст кількістю палаців, монастирів і безкоштовних оглядових майданчиків. Назва Градчани відповідає близькому розташуванню до Празького Граду, як в українській мові назва "підзамче" вказує на знаходження поблизу замку. В Градчанах є третій найстарший в Празі Страговський монастир, в которому зараз зберігається біля 150 000 книг. Настарша є з IX століття. Знаменита празька Лорета щогодини цілими акордами дзвонами виграє мелодію на похвалу Матері Божій, а в її скарбниці знаходиться найдорожчий церковний предмет чеської католицької церкви - Велика діамантова монстрація "празьке сонце" прикрашена 6 222 діамантами. Якщо побажаєте, є можливість відвідати і інтер'єри цих двох церковних об'єктів.

Віхідний квиток в монастир, якщо б бажали оглянути інтер'єри, коштує 100 крон, а в Лорету 130 крон.

Далі можемо оглянути місце народження Праги королівський палац Празький Град і храм Святого Віта, якщо Ви ще там не були. А влітку можемо закінчити в королівському парку біля літнього палацу королеви Анни. Теж побачите Чорнінський палац, єдиний дерев'яний будинок в празькому архітектурному заповіднику, тиху романтичну вуличку Новий Світ, градчанську ратушу, , найстарші празькі газові ліхтарі, найбільший в Празі в стилі ренесанс Шварценберський палац, Архієпископський палац на Градчанській площі.
3 год, 80€
Старе Місто та єврейське місто Йозефов
Празькі куранти орлой
Старе Місто (чеською Старе Мнєсто) розбудувалося в X столітті вздовж торгівельних шляхів, що вели через брід річки Влтави з Іспанії до Кракова. Всередині міста аж до середини ХІХ століття знаходилося еврейське місто Йозефов з власною автономією. Стіни декотрих будинків Старого Міста сягають своєю історією аж до ХІІІ століття. Посередині міста знаходиться ратуша, а на її вежі знамениті празькі астрономічні куранти (чеською Орлой) з 1410 року. Щогодини у віконечках вежі на ратуші з'являється 12 фігурок апостолів. Неподалік є історична будівля найстаршого в Центральній Європі празького Карлового університету. Поряд з ним єдиний театр на світі, що пам'ятає Моцарта. У еврейському місті Йозефові знаходиться найстаріша на континенті діюча з ХІІІ століття Старонова синагога і вже недіюче єврейське кладовище з XV століття. На єврейській ратуші є незвичний годинник, його стрілки обертаються в зворотньому напрямку В гуситському храмі Святого Миколая можна придбати поки що єдиний в Чехії фотопутівник по Празі українською мовою. Під час прогулянки варто заглянути і на вежу ратуші, звідки є найкращий панорамний вид на правому березі Влтави.

Порохові ворота, Муніципальний дім, дім у Чорної Матері Божої, Карлів університет, театр Ставовський (суспільних станів), храм Святого Якова, Тинський храм, Староміська площа, дім У кам'яного дзвону, палац Кінских, астрономічні куранти з фігурками на ратуші, Паризька вулиця, Старонова синагога, Клементінум, Карлів міст.
3 год, 80€
Мала Страна
Мала Страна
Місто Мала Страна майже не змінило свій вигляд впродовж останніх 200 років. Прийнято відраховувати вік міста від 1257 року, коли чеський король "залізний і золотий" Отакар ІІ дозволив німецьким ремісникам і купцям збудувати собі помешкання під Празьким Градом на лівому березі Влтави. В місті Мала Страна знаходяться найбільший в стилі бароко в Празі храм Святого Миколая на Малостранській площі, найвідоміше паломницьке місце Праги храм Діви Марії Переможної і Празького Ісусика, найкрасивіший з Празьких островів Кампа і багато іншого. В суботу і неділю в літньому сезоні можна не тільки відвідати Вальдштейнський парк з плаваючими в великому фонтані, але й інтер'єри Вальдштейнського палацу.

Теж побачете Пісяючий фонтан, вуличку "однієї людини" зі світлофором, Чортівку - "празьку Венецію", Нерудова вулиця, острів Кампа, пам'ятник жертвам комунізму, фунікулер на пагорб Петршін.
3 год, 80€
Нове Місто
Давід Черни "Кінь"
Нове Місто (чеською Нове Мнєсто) є наймолодше і одночасно найбільше з історичних празьких міст, що увійшли до складу заповідника ЮНЕСКО. Було закладене батьком Вітчизни королем і імператором Карлом IV в 1348 році. Не збереглося в такій автентичності, як інші празькі міста. Але саме тому місто є цікавою комбінацією старих і нових будівель від ХІ до ХХІ століть. На території міста знаходяться просторі пасажі, красиві парки, знаменитий приклад сучасної архітектури Танцюючий дім. Є місця, пов'язані з українською історією і культурою.

Національний музей на Вацлавській площі, ротонда сотника Лонгіна та храм Святого Стефана, Карлова площа, Технічний університет, храм Ігнатія Лойоли, православний кафедральний храм Кирила і Мефодія, Танцюючий дім, острів Жофін, Національний театр, храм Діви Марії Сніжної, Юнгманова площа, Францисканський парк, деякі пасажі на Вацлавській площі.
3 години, 80€
Вишеград
10:30-17:00

Вхідні квитки:
Храм Святих Петра і Павла: дорослі 50 крон, діти і студенти 30 крон.
Вишеградські каземати: дорослі 60 крон, діти і студенти 30 крон.
Готичний склеп з музеєм Вишеграду: дорослі 50 крон, діти і студенти 30 крон.

Легенди розповідають саме про Вишеград, як про місце початку історії чеської держави. На вишеградських скелях згідно з легендою княгиня Лібуша дала майбутній чеській столиці назву і започаткувала першу королівську династію. Вишеград був головною резиденцією першого чеського короля Вратислава І. Він разом зі своєю королевою Сватавою, внучкою київського князя Володимира Великого, був коронований королівською короною в 1085 році. З часів правління короля вратислава І почалася історія храму Петра і Павла на Вишеграді. Є у Вишеграду свої підземелля і загадки, котрі теж відвідаємо. На вишеградському кладовищі поховані найславніші особи чеської культури і науки: А.Дворжак, Б.Сметана, Б.Нємцова, А.Муха, В.Матушка, К.Чапек та інші.

Леопольдова брама, фортифікаційні споруди з XVII століття, найстарша будівля Праги ротонда Святого Мартина, храм Святих Петра і Павла з мощами покровителя закоханих святого Валентина, кладовище славних чеських особистостей, вишеградські каземати, оглядові майданчики на скелях і бастіонах.
3 години, 80€

Екскурсії по Празі та Чехії українською мовою

Тел.: +420 721 321 255 ; Вайбер: +420 720 694 262
Назад до змісту | Назад до головного меню