Богемні подорожі не лише по Богемії
по-русски
česky
українською
Vít Kravec logo
Гід по Празі та Чехії Віталій Кравець
Тел: +420720694262
Тел.: +420 721 321 255
Viber: +420 720 694 262

Україномовний гід по Празі та Чехії

на чеському ринку туризму з 2001 року
Logo Vít Kravec
Перейти до контакту

Метро, трамваї, таксі

Самостійно в Празі
Як користуватися громадським транспортом в Празі? Де купити квитки? Як зорієнтуватися в розкладі руху трамваїв? Як замовити таксі? Тут знайдете відповіді на ці питання. Не бійтеся скористатися в празі громадським транспортом. Якщо не поспішаєте на пожежу, є зайве тратитися на таксі. На міському транспорті, як і в архітектурі, відчуєте відтиск безперервної давньої традиції. Перший громадський маршрутній трамвай виїхав на вулиці міста 23 дистопада 1875 року. Його потужність була однин живий коник на вагон. Від тоді транспортна система вже 140 років вдосконалюється.¨
Громадський транспорт
Громадський транспорт в Празі є дуже зручний, чистий, рідко переповнений і їздить згідно з розкладом вивішаним на зупинках з дохвилинною точністю. Тому без крайньої необхідності не варто витрачати гроші на таксі. Наприклад, в час пік трамваї найвикористовуваніших ліній їздять кожні 3-5 хвилин. По денних маршрутах трамваї і автобуси їздять від 4:30 до 24:00. Опівночі починають виїжджають нічні трамваї і автобуси з іншими маршрутами з інтервалом 30 хвилин. В кожному трамваї є схема всіх трамвайних ліній з назвами зупинок. Зупинки обов'язково оголошуються, а в більшості трамваїв та автобусів теж пишуться на екранах.
В Празі діє єдина інтегрована система міського громадського транспорту. Тому на трамваї, метро, автобусі, фунікулері чи потязі в межах міста Праги можете пересуватися з одним єдиним квитком. Якщо є чеські монети, то квитки можна купити в автоматах на вході в метро і біля деяких зупинок трамваїв чи автобусів. Якщо монет немає, то й за паперові гроші на протязі дня квитки продаються в деяких готелях, тютюнових і газетних кіосках. Бажано при можливості купити хоча б один квиток на запас, бо ввечері буває важко знайти місця продажі квитків, а в трамваях квитки не продаються.

Покупка квитка в Празі

Квиток є дійсним від моменту закомпостування в транспортному засобі на протязі вказаного на квитку часу. Квитки за 24, 32, 110 і 300 крон дійсні відповідно 30 хвилин, 90 хвилин, 24 години і 72 години від часу надрукованого компостером на квитку. Зауважте, що компостери в метро знаходяться не в потязі, а вже перед ескалатором при вході в метро! Один раз закомпостувавши квиток можете вільно по цілій Празі переходити з одного транспортного засобу на інший на протязі часу дії квитка. Другий раз квиток ні в якому разі не компостується, бо перестане бути дійсним!

Наприклад, квиток за 110 крон закомпостований сьогодні в 17:10 буде дійсний до завтрашнього дня до 17:10. Можете на протязі 24 годин користуватися всіма видами громадського транспорту в місті більше не компостуючи квиток, лише носячи його з собою.
Інший приклад, квиток за 24 крони, закомпостований в 17:10, буде дійсний 30 хвилин до 17:40. Його дія закінчится в через 30 хвилин незалежно від того, чи ви цей час від закомпостування їздили, чи ні.

На кожній зупинці трамваїв чи автобусів на розкладі руху знайдете не тільки час від'їзду транспорту. Побачите теж список всіх зупинок, через котрі проїжджає транспортний засіб, і за скільки часу до котрої зупинки доїде.
Розклад руху трамваїв в Празі
Таксі в Празі
В Празі є декілька великих таксофірм з різними цінами послуг. Найдешевші ціни починаються з 15 крон за кілометр. Ціни мають бути написані на дверях таксі. Таксістам платиться згідно з лічильником. Таксіст повинен дати квитанцію. Прийнято залишити декілька крон дрібних на чайові. На жаль таксисти бувають різні. Не всі таксісти є порядними. Часом можуть заради більшого заробітку везти довшим шляхом. Часом навпаки, перепитують яким шляхом хочете їхати через ввічливість, щоб догодити клієнтові, котрий може мати свою улюблену дорогу.
В центрі міста не є проблемою впіймати таксі прямо на вулиці, або дійти до найближчої стоянки таксі. В готелі можна попросити викликати таксі на рецепції. Поза готелем чи поза центром міста можна зателефонувати на одну з фірм і замовити таксі на потрібну адресу. Чекати доводиться звичайно 5-15 хв.
+420 222 333 222 - AAA Radiotaxi
+420 257 257 257 - City Taxi
+420 226 000 226 - Taxi Praha

Екскурсії по Празі та Чехії українською мовою

Tel., Viber, WhatsApp: +420 720 694 262
Назад до змісту